Dlaczego warto zwrócić większą uwagę na skład produktu przy wyborze mleka modyfikowanego?

Na jakie składniki zwracać uwagę wybierając mleko modyfikowane dla naszych pociech?

Kiedy młoda mama z jakiś konkretnych przyczyn musi zrezygnować z karmienia piersią, często pojawiają się wątpliwości oraz pytania dotyczące faktu, jakie mleko modyfikowane jest najlepsze oraz najbardziej wartościowe dla dziecka. Zależy nam, by maluch rozwijał się prawidłowo, a żeby było to w pełni możliwe, musimy zadbać o dostarczenie mu wszystkich niezbędnych składników odżywczych. Należy zawsze zwracać uwagę na skład dostępnych na rynku mlek modyfikowanych przed dokonaniem ostatecznego wyboru. W składzie produktu poza cennymi witaminami i składnikami mineralnymi powinny znajdować się także kwasy tłuszczowe pochodzące z grup Omega 3 oraz Omega 6 takie jak DHA czy też ARA, i właśnie te wszystkie niezbędne składniki znaleźć możemy w mleku Enfamil 1.

Wpływ mleka modyfikowanego Enfamil 1 na rozwój nowonarodzonego dziecka.

mleko enfamil 1 dostępne m.in. w Bee.pl obecne jest na rynku od dawna i zdążyło już zapracować na zaufanie młodych mam. Firma z myślą o wspieraniu rozwoju malucha stworzyła pyszne i bezpieczne mleko początkowe. Już jedna porcja mleka Enfamil 1 zawiera wszystkie niezbędne składniki odżywcze pozwalające na łatwe i komfortowe żywienie noworodków. Zawarte w nim kwasy tłuszczowe DHA wspierają rozwój ośrodkowego układu nerwowego dziecka, poprawiają pracę mózgu, a także mają pozytywny wpływ na rozwój wzroku i poprawę ostrości widzenia. Dobrze rozwijający się zmysł wzroku u noworodka pozwala natomiast na szybsze kształtowanie się zdolności poznawczych, a co za tym idzie, wspiera prawidłowy rozwój psychofizyczny. Kwasy tłuszczowe typu ARA występujące w mleku modyfikowanym Enfamil 1 są natomiast podstawowym budulcem błon komórkowych, które zapewniają sprawne funkcjonowanie całego organizmu nowo narodzonego dziecka.

Enfamil 1 chce zadbać o Twoją pociechę.

Mleko początkowe Enfamil to bardzo dobry produkt, który sprawia, że dziecko rozwija się prawidłowo, i nie ma problemów z kolkami. Producent zadbał, by proszek Enfamil 1 łatwo rozpuszczał się w wodzie i nie tworzył grudek, przez co przygotowanie posiłku dla malucha staje się niezwykle łatwe. Wybierając mleko modyfikowane Enfamil 1 dbasz o dietę swojej pociechy i zapewniasz jej najlepsze perspektywy rozwoju.