Mleko enfamil 1 – alternatywa dla karmienia piersią

Mleko Enfamil 1 – alternatywa dla karmienia piersią

Wszyscy lekarze są zgodni, że dziecko powinno być na pierwszym etapie życia karmione piersią matki. Naturalny pokarm pozwala bowiem dziecku nie tylko zapewnić niezbędne składniki odżywcze, lecz również buduje coś bardzo ważnego i nieocenionego. Tworzy mianowicie więź dziecka do matki. Niestety, czasami zdarza się, że tego procesu nie można przeprowadzić z różnych względów. Najczęstszym jest ten, w którym matka nie może zwyczajnie produkować pokarmu. W takim przypadku świetną alternatywą może być mleko modyfikowane. Np. mleko enfamil 1

Zalety mleka modyfikowanego Enfamil

Mleko modyfikowane Enfamil w swoim składzie posiada formułę MFGM. Struktura ta zawiera składniki, które obecne są również w mleku matki. Stymulują one rozwój naszego maluszka oraz wpływają pozytywnie na jego mózg i rozwijają funkcje poznawcze dziecka. Struktura MFGM znacząco obniża ryzyko zapalenia ucha środkowego oraz znacząco skraca okres gorączkowania naszego małego dziecka, częstość występowania biegunek u maluchów, a także działa wspomagająco na system odpornościowy malca. Mleko Enfamil 1 bogate jest także w witaminy takie jak: A, C oraz D. Sprawiają one, że dziecko odporniejsze jest na zachorowania oraz ma mocniejsze kości. Kwasy Omega 3 rozwijają z kolei mózg i wspomagają wzrok niemowlęcia. 

Wskazania i ogólne uwagi

Mleko modyfikowane Enfamil 1 przeznaczone jest dla dzieci od urodzenia do szóstego miesiąca życia, które z powodu różnych sytuacji nie mogą być karmione piersią. Preparat ten może być zarówno jedynym sposobem karmienia, jak również być posiłkiem wspomagającym. Pamiętajmy, że najlepszą formą karmienia niemowlęcia jest karmienie go naturalnym pokarmem matki. Karmienie pokarmem zastępczym powinno mieć miejsce w sytuacjach, gdy naturalny sposób karmienia jest z pewnych względów niemożliwy lub utrudniony. Przed rozpoczęciem karmienia dziecka mlekiem modyfikowanym powinniśmy zawsze na początku zasięgnąć porady lekarza specjalisty. Nie należy zmieniać mieszanki bez konsultacji z lekarzem.